Ogłoszenia Parafialne 13 września – 20 września 2020 r.

Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby tak dług odzyskać. Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: »Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam«. Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (Mt 18, 21-35)

KOLEKTA SPECJALNA: Na wykończenie wnętrza naszego kościoła i zakupienie węgla na sezon grzewczy.
W modlitwie pamiętajmy o mieszkańcach parafii patronackiej p.w. św. Jana Sarkandra w Rybniku – Paruszowcu, którzy dzisiaj wspierają duchowo i materialnie budowę naszej świątyni.

1. Dzisiaj obchodzimy XXIV niedzielę zwykłą. Od godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o godz. 15:00 Msza św. popołudniowa. O godz. 20:00 nabożeństwo fatimskie (bez Mszy św.), które zakończymy procesją z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy osoby zainteresowane poznawaniem i rozważaniem Pisma św. na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W czwartek o godz. 17:00 w salce katechetycznej spotkanie dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły w naszej parafii do Wczesnej lub Pierwszej Komunii św. (ZAPISY). Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszym kościele odbędzie się 16 maja 2021 r. o godz. 10:00.

4. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian, członków grup formacyjnych, małżeństwa, rodziny i osoby samotne na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem ze szczególną modlitwą w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 17:00 – okazja do prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; o 17:30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca; o godz. 18:00 Msza św., a następnie do godz. 20:00 modlitwa Uwielbienia z Lectio Divina (modlitwa Pismem św.) przed Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek – 18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. O godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Z okazji święta patronalnego zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. o godz. 19:00. Przypominamy, że zgodnie z dekretami II Synodu naszej archidiecezji w parafiach obowiązuje dwuletni okres przygotowania do bierzmowania (klasy VII i VIII SP). Dlatego będzie to pierwsze spotkanie formacyjne dla uczniów klas VII i VIII SP, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy także kandydatów z klas I szkół ponadpodstawowych, którzy już 21 października przystąpią do bierzmowania w naszym kościele. Po Mszy św. ks. Paweł przekaże więcej informacji na temat tej uroczystości.

6. Wspólnota „Mężczyźni św. Józefa” wraz z opiekunem zaprasza na spotkania pod hasłem: „Oblężenie Jasnej Góry”. W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkania zaplanowano w parafiach. W naszej parafii takie spotkania będą odbywać się w dniach 21 – 26 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli m. in. okazję wysłuchania konferencji transmitowanych z Jasnej Góry. Szczegóły na plakatach.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kolektę specjalną. Dziękujemy również kolejnym rodzinom za ufundowanie stacji drogi krzyżowej. Osoby, firmy bądź wspólnoty, które chciałyby ufundować cztery ostatnie stacje, proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.

8. Spotkania grup parafialnych w najbliższym tygodniu: Wtorek: godz. 18:30 – Krąg Biblijny; sobota: godz. 9:00 – Ministranci i lektorzy; 10:00 – Dzieci Maryi. Zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii św. do grona ministrantów, a dziewczynki – do wspólnoty Dzieci Maryi.

9. Wolne intencje: 24.09 (7:00); 25.09 (7:00); 6.10 (7:00); 8.10 (7:00); 10.10 (7:00); 12.10 (7:00); 13.10 (7:00); 16.10 (7:00); 19.10 (7:00); 20.10 (7:00); 21.10 (7:00); 22.10 (7:00); 24.10 (7:00); 27.10 (7:00); 28.10 (7:00); 29.10 (7:00); 30.10 (7:00); 31.10 (7:00).

10. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na nowy 2021 rok. Zachęcamy, aby w pierwszej kolejności w niedziele i święta rezerwować Msze św. za żywych: z okazji jubileuszy, urodzin, imienin itp., a w dni powszednie – za zmarłych.

11. Dziękujemy serdecznie paniom i panom za posprzątanie w ubiegłą sobotę naszego kościoła i kaplicy. W przyszłą sobotę od godz. 8:00 zapraszamy osoby chętne do pomocy w tych pracach.

12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma. Dla dzieci: wrześniowy numer „Małego Gościa”. Za dobrowolną ofiarą polecamy naszą gazetkę parafialną „Nasza Pani Częstochowska”, w której zamieszczamy intencje Mszy św. oraz ogłoszenia parafialne.