Grupy Parafialne

1. Ministranci

Spotkania w soboty o 9:00 na przemian młodsi/starsi. Opiekun: ks. Marek
Chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu i być bliżej Pana Jezusa. Zaszczytna funkcja. Obowiązki ministranta to jedna msza św. w tygodniu i jedna w niedzielę. To udział w nabożeństwach, kolędzie. Ministranci to również zajęcia na sali gimnastycznej w soboty o 11:00, to wspólne wyjazdy, spotkania, paczki świąteczne, itp.

2. Dzieci Maryi

Spotkania w soboty o 11:00. Opiekun: ks. Paweł
Dziewczynki od 6 lat, które chcą bardziej poznawać życie Matki Bożej. Znakiem przynależności jest medalik. To spotkania tematyczne, wspólne gry i zabawy, wspólny śpiew i rozrywka w konkursach, wycieczkach, itp.

3. Młodzież oazowa

Spotkania w piątki o 18:45 – po mszy św. Opiekun: ks. Paweł
Młodzi, którzy chcą czegoś więcej, którzy szukają odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, którzy chcą poznać nowych kolegów i koleżanki, którzy chcą miło spędzić piątkowy wieczór. Ciekawe rozmowy, czasami filmy, dobra herbata i miłe towarzystwo.

4. Wspólnota Rodzin

Spotkania w 1, 2, 4 poniedziałek miesiąca. 1, 2 o 18:45 spontaniczna modlitwa – adoracja Najświętszego Sakramentu, 4 poniedziałek o 19:00 msza św. w intencji rodzin. Opiekun: ks. Marek
Rodziny, które chcą czegoś więcej. Które czują, że bez Boga, ani do proga. Spotkania otwarte dla wszystkich, nie tylko z parafii. Mogą obaj małżonkowie, może tylko jeden. Modlitwa i działanie. Udział dla chętnych w weekendach wyjazdowych, w wyjściach do kina, organizacja biesiady parafialnej inne.

5. Domowy Kościół

Spotkania raz w miesiącu w domach /kilka par/. Raz na kwartał dzień wspólnoty. Opiekun: ks. Paweł
Małżeństwa/rodziny młodsze stażem, które chcą żyć charyzmatem Ruchu Światło – Życie. Spotkania w domu przy kawie, ale i przy Słowie Bożym. Pewna inwestycja, jeśli chcemy szczęśliwego i zgodnego małżeństwa.

6. Krąg biblijny

Spotkania co drugą środę o 18:45 – po mszy. Opiekun: ks. Paweł
Dla tych, którzy chcą poznawać Pismo św. Którzy chcą czytać, rozważać i dzielić się słowem i życiem.

7. Róże Różańcowe

Spotkanie raz w miesiącu, po ogłoszeniu. Opiekun: ks. Marek
Dla tych, którzy modlitwą różańcową /przynajmniej 1 dziesiątka dziennie/ chcą wspierać parafię i omadlać intencje Kościoła. Zainteresowani zapisują się w zakrystii lub kancelarii.

8. CARITAS

Nowa grupa! Opiekun: ks. Marek i ks. Paweł
Dla tych, którzy chcą pomagać innym: starszym, samotnym, chorym. Zakupy, sprzątanie, często tylko odwiedziny i chwila rozmowy. Każdy będzie pomagał oczywiście na miarę swoich możliwości.

9. Mężczyźni św. Józefa

Nowa grupa! Opiekun: ks. Marek
Spotkania 2 razy w miesiącu, w małych grupach, w domach lub w salce. Raz w miesiącu msza dla całego regionu. Modlitwa i dzielenie się życiem. Dla mężów, ojców, kawalerów i tych, którzy chcą być silni duchem, którzy chcą iść za przykładem życia św. Józefa.